Druhé nejlepší místo k životu pro expaty? Španělská Málaga!

Každý rok provádí web InterNations nezávislý průzkum Expat City Ranking mezi svými členy ohledně práce a života v zemích a městech, kde se nenarodili, ale přestěhovali v průběhu svého života. Dotázání tak hodnotí kvalitu života, přijetí od místních obyvatel, jak velká je dle nich jazyková bariéra; ale i místní ekonomiku či infrastrukturu. První desítka nejlepších měst nabídne rozmanitý výsledek – od asijských měst jako jsou Kuala Lumpur či Singapur, přes Mexico City, Prahu a Sydney. Dvě pozice však patří Španělsku – Málaga byla zvolena jako druhé nejlepší město pro život a práci pro cizince, Madrid pak první desítku uzavírá.

Metropole na slunci

Krásné pláže, výborná kuchyně, služby i infrastruktura,  a až 300 slunných dní v roce – jen málokteré město se může pyšnit těmito atributy, tak jako španělská Málaga situována na pobřeží Costa del Sol. V celkovém žebříčku se město umístilo na druhé pozici za Kuala Lumpur, první příčka mu však patří v kategorii Přátelé&Socializace, kde až 69 % cizinců žijících v tomto městě uvedlo, že jsou se svým společenským životem v Malaze spokojení a že je pro ně snadné najít si nové přátele. Stejně tak je Málaga na prvním místě v kategorii životní náklady, jak uvádí 82 % respondentů, a to díky tomu, že jejich příjmy jsou dostatečné či převyšující jejich výdaje na živobytí. Možná i díky tomu se mohou obyvatelé Málagy více věnovat volnočasovým aktivitám, jejichž nabídku hodnotí velmi kladně, stejně jako podnebí španělské metropole, která se nachází přímo u moře.

Život u moře jako návod ke šťastnějšímu bytí

Město možná není úplně nejlepší volbou pro kariérně orientované jedince, jak se vyjádřilo zhruba 30% obyvatel Málagy, ale jak je vidět z dotazníku, pouhých 14% obyvatel se rozhodlo kvůli práci přestěhovat někam jinam. Jak ukázal průzkum, Málaga je také navíc bezpečná a nabízí dostupnou zdravotní péči. Všechny tyto faktory z ní dělají příjemné místo pro kvalitní život, a to byl důvod proč se 33 % respondentů rozhodlo do tohoto města přestěhovat.  Zajímavostí je i fakt, že přes 60% respondentů před svým příjezdem do Málagy neumělo španělsky, ale přesto se dokázali na základní úrovni domluvit. Právem se tak Málaga stala druhým nejlepším místem pro život cizinců a je jen na vás, zdali budete chtít Live Mediterranean. Jsme tu pro Vás, abychom Vám s tím pomohli.