House/Dům 7+2, Scarlino, Italy/Itálie

€650,000

Popis

Country house with two separate apartments, set in the beautiful Tuscan countryside, with green views to the sea and Marina di Scarlino, just 5 km away.

On the first floor of the house is a separate apartment with beautiful views of the sea and offers a large and bright living room, fully equipped kitchen, three bedrooms, two bathrooms, and an 80 m² outdoor covered terrace overlooking the sea. The apartment, which is located on the ground floor, is completely independent and consists of a large living room, kitchen, two bedrooms and a bathroom. Next to the apartment is a large cellar. The property is in excellent condition, has been recently completely renovated and tastefully furnished. The house is situated on a plot of 5,000 m2. It can be purchased including the surrounding 2.5 hectares of land with olive trees, vineyards and fruit trees, and the price will be increased by EUR 200,000.

 

Venkovský dům se dvěmi samostatnými apartmány, zasazený v nádherné toskánské krajině, s výhledy do zeleně až k moři a k Marina di Scarlino, vzdálenému jen 5 km. 

V prvním podlaží domu je samostatný apartmán s krásnými výhledy na krajinu až k moři a nabízí velký a světlý obývací pokoj, plně vybavenou kuchyň, tři ložnice, dvě koupelny, a venkovní krytou terasu 80 m² s výhledem na moře. Byt, který leží v přízemí, je zcela nezávislý a skládá se z velkého obývacího pokoje, kuchyně, dvou ložnic a koupelny. Vedle bytu je velký sklep. Tato nemovitost je ve výborném stavu, byla nedávno kompletně zrekonstruována a vkusně zařízena. Dům leží na pozemku 5 000 m2. Je možno jej pořídit včetně okolních 2.5 hektarů pozemku s olivovníky, vinicemi a ovocnými stromy, cena se pak navýší o 200 000 EUR.

 

Dodatečné informace

  • Pozemek
    5 000 m2

Umístění

Sdílej nemovitost

Share