Villa/Vila 6+2, Livorno, Italy/Itálie

€990,000

Popis

Magnificent villa in a Mediterranean garden

Tuscan villa with a total usable area of ​​440 square meters offers an entrance hall on the ground floor, a kitchen with dining area, spacious living room, a bathroom and a study room. On the first floor we find another living room with kitchenette, from which there is an access to the terrace; four bedrooms and three bathrooms. The terrace offers wonderful views of the Tuscan hills.

The villa is set in a cosy garden, it also includes fertile land full of olive trees, fruit trees, herbs and vegetables with a total area of ​​2.1 hectares. The property is located in a quiet village near the town of Livorno. The airport is about 23 km away.

Krásná vila ve středomořské zahradě

Toskánská vila o celkové užitné ploše 440m2 nabízí v přízemí vstupní halu, kuchyň s jídelnou, prostorný obývací pokoj, koupelnu a studovnu. V prvním patře najdeme další obývací pokoj s kuchyňkou, ze kterého je přístup na terasu; čtyři ložnice a tři koupelny. Terasa nabízí nádherný výhled na panorama toskánských kopců.

Vila je zasazena do útulné zahrady, součástí je také úrodná půda plná olivovníků, ovocných stromů, bylinek a zeleniny o celkové rozloze 2,1 ha. Nemovitost se nachází v klidné vesnici nedaleko města Livorno. Letiště je vzdáleno cca 23 km.

Dodatečné informace

  • Pozemek/Land
    2,1 ha

Sdílej nemovitost

Share