Penthouse 3+kk, Čiovo, Croatia/Chorvatsko

€153,069

Popis

Cozy penthouse in a complex with a swimming pool

The apartment on the third floor offers 2 bedrooms, 1 bathroom and a living room with a kitchen and access to a large terrace of 14.42 m2 and a total living area of ​​72.89 m2. Annual fees for the maintenance of the pool and common areas are about 1,500 EUR per apartment. Parking space is included in the price of the apartment. There are common areas including a swimming pool, barbecue area, garden. The apartment complex is located about 3 minutes from the pebble beach.

The island of Ciovo is located about 30 km from Split, right next to the historic town of Trogir, which is one of the pearls of the coast of Central Dalmatia. It is connected to the mainland by two bridges.  In particular, the southern coast of the island, which overlooks the open sea and islands, offers a calm island atmosphere for most of the year. Trogir offers both social and cultural activities in the season and beyond, and you will find all the services necessary for carefree living and holidays. The airport is only 5 km from Trogir.

Útulný penthouse v komplexu s bazénem

Byt ve třetím patře nabízí 2 ložnice, 1 koupelnu a obývací pokoj s kuchyní a výstupem na velkou terasu 14,42 m2 a celkovou obytnou plochou 72,89 m2. Roční poplatky za údržbu bazénu a společných prostor jsou cca 1 500 EUR na apartmán. Parkovací místo je v ceně apartmánu. K dispozici jsou společné plochy včetně bazénu, prostoru pro barbeque, zahrady. Bytový komplex leží cca 3 minuty od oblázkové pláže.

Ostrov Čiovo leží asi 30 km od Splitu, přímo u historického městečka Trogir, který je jednou z perel pobřeží střední Dalmácie. Je propojen s pevninou dvěmi mosty, zároveň si zachovává ostrovní atmosféru. Zejména jižní pobřeží ostrova, které má výhled na volné moře a ostrovy, nabízí po většinu roku klidnou ostrovní atmosféru. Trogir nabízí v sezoně i mimo ni jak společenské, tak kulturní vyžití a najdete zde veškeré služby nezbytné k bezstarostnému bydlení i dovolené. Letiště je vzdáleno jen 5 km od Trogiru.

Sdílej nemovitost

Share