Apartment/Byt 3+kk, Bibione, Itálie

€150,000

Popis

Apartment walking distance from the beach in the popular resort Bibione in a nice small renovated house, in a quieter zone near the center.

The apartment is on the 1st floor and offers 2 bedrooms, living room with kitchenette and access to a large terrace. Parking space is under the building. The apartment has an independent system and can be used year round. Possible complete reconstruction can be realized for about 10 000 EUR (new kitchen and bathroom). Very low fees, only 450 EUR / year.

Bibione is a seaside resort in Italy in the province of Venice, one of the most popular among Czech tourists. It is located only 800 km from Prague. It is therefore ideal for those who want their property by the sea and want to be as flexible as possible. Bibione has an 8 km long, gently sloping beach. Additional area points of interest include Lighthouse, Thermal Spa, Funfair and Dog Beach.

 

Byt v pěší vzdálenosti od pláže v oblíbeném letovitsku Bibione v pěkném malém zrenovovaném domě, v klidnější zoně nedaleko centra.

Byt leží v 1.patře a nabízí 2 ložnice, obývací pokoj s kuchyňským koutem a s výstupem na velkou terasu. Parkovací stání je pod budovou. Byt má nezávislý systém a může být využíván celoročně. Případná kompletní rekonstrukce se dá zrealizovat za cca 10 000 EUR (nová kuchyň a koupelna). Velmi nízké poplatky, jen 450 EUR / rok.

Bibione je přímořské letovisko v Itálii v provincii Benátky, jedno z nejoblíbenějších mezi českými turisty. Leží jen 800 km od Prahy. Je tedy ideální pro ty, kteří chtějí svou nemovitost u moře a chtějí být maximálně flexibilní. Bibione má 8 km dlouhou, mírně se do moře svažující pláž. Mezi místní zajímavosti patří maják, termální lázně, lunapark a pláž pro psy.

To buy one property in Italy click/Chcete-li vědět, jak probíhá koupě nemovitosti v Itálii, podívejte se zde.

Umístění

Sdílej nemovitost

Share