Byt 2+kk, Rethymno, Kréta

€230,000

Popis

 

Luxurious spacious apartment in a small hotel complex overlooking the sea, just steps from the beach in Rethymno on Crete Island. The ideal investment property you can use yourself. 

The apartment has an internal usable area of ​​52 m2 and a large terrace of 47 m2. It is luxuriously furnished with furniture and appliances. It is located in the hotel complex where owners and guests can use all hotel services including swimming pool, spa and other services. The owner can in the season, ie between 15.5. and 15.10. use your apartment only for a maximum of 30 days, the rest of the year can use the apartment indefinitely. The hotel takes care of the complete rental services and pays part of the owner’s income. Operating costs for owners are minimal. It is the only one-bedroom apartment in the complex for sale as a resale. We will be pleased to give you more information. The largest island in Greece excels in ancient cities, legendary Minoan palaces including Knoss, and an impressive mountainous landscape. It is the southernmost Greek island with a climate very similar to the southern coast of Spain. The northern coast is lined by holiday resorts, but also by ancient cities such as Rethymno and Chania. The rugged southern coast – especially the southwestern part – is slightly less built.

Luxusní prostorný apartmán v menším hotelovém komplexu s výhledem na moře, jen pár kroků od pláže v Rethymno na ostrově Kréta. Ideální investiční nemovitost, kterou můžete sami využívat.

Apartmán má vnitřní užitnou plochu 52 m2 a velkou terasu o velikosti 47 m2. Je luxusně zařízen nábytkem a spotřebiči. Leží v hotelovém komplexu, kde mohou majitelé i hosté využít veškeré hotelové služby včetně bazénu, spa a dalších služeb. Majitel může v sezoně, tj. v době mezi 15.5. a 15.10. využít svůj apartmán pouze na maximálně 30 dní, po zbytek roku může využít apartmán neomezeně. Hotel se stará o kompletní služby spojené s pronájmem a platí majiteli část příjmů. Provozní náklady pro majitele jsou minimální. Je to jediný apartmán s 1 ložnicí v komplexu na prodej v rámci přeprodeje. Bližší informace Vám rádi sdělíme.

Největší řecký ostrov vyniká starobylými městy, legendárními minojskými paláci včetně Knossu, a působivou hornatou krajinou. Je nejjižněji položeným řeckým ostrovem s klimatem velmi podobným jižnímu pobřeží Španělska. Severní pobřeží lemují rekreační střediska, ale i starobylá města jako Réthymno či Chaniá. Členité jižní pobřeží – zejména jihozápadní část – je o něco méně zastavěné.

To buy in Greece click/koupě nemovitosti v Řecku, podívejte se zde.

 

 

Umístění

Sdílej nemovitost

Share