Apartment/Byt 2+kk, Čiovo, Croatia/Chorvatsko

€95,000

Popis

Beautifully furnished apartment with pool

An apartment on the ground floor for sale offers one bedroom, a bathroom, a kitchen, and a living room with a balcony overlooking the sea of a total area of ​​15 m2. The apartment is modernly furnished, has marble floor, air condition. The apartment has a parking space. In front of the apartment complex, we find a spacious common yard, barbecue area and two swimming pools which can be used by all tenants. Annual fees for the maintenance of the pool and common areas are about 500 EUR per apartment.

The apartment is categorized for rent purposes. The property is located about 5 minutes from the centre of the island of Ciovo, the airport is about 25 minutes. The island of Ciovo is located about 30 km from Split, right next to the historic town of Trogir, which is one of the pearls of the coast of Central Dalmatia. It is connected to the mainland by two bridges. Trogir offers both social and cultural activities in the season and beyond, and you will find all the services necessary for carefree living and holidays.

Krásně zařízený apartmán s bazénem

K prodeji jsou je apartmán v přízemí, který nabízí jednu ložnici, koupelnu, kuchyň, a obývací pokoj s balkonem s výhledem na moře o rozloze 15 m2. Byt je moderně zařízen, má mramorovou podlahu, klimatizaci. K bytu náleží parkovací místo. V přední části bytového komplexu najdeme prostorný společný dvůr, prostor pro grilování a dva bazény společné pro všechny nájemníky. Roční poplatky za údržbu bazénu a společných prostor jsou cca 500 EUR na apartmán.

Byt je kategorizován pro účely pronájmu. Nemovitost se nachází asi 5 minut od centra ostrova Čiovo, na letiště je to cca 25 minut. Ostrov Čiovo leží asi 30 km od Splitu, přímo u historického městečka Trogir, který je jednou z perel pobřeží střední Dalmácie. Je propojen s pevninou dvěma mosty, zároveň si zachovává ostrovní atmosféru. Trogir nabízí v sezoně i mimo ni jak společenské, tak kulturní vyžití a najdete zde veškeré služby nezbytné k bezstarostnému bydlení i dovolené.

Sdílej nemovitost

Share