Apartment/Byt 4+kk, Sirolo, Itálie

€280,000

Description/Popis

Apartment 200 meters from the center with balcony and private garage.

The apartment consists of a living room with kitchenette, master bedroom, two single bedrooms, two bathrooms, a terrace and a private garage. The property is ideal as an investment or for housing.

Riviera del Conero stretches along the east coast of Italian shoes. More than 150 kilometers of beaches intersect the rocky outcrop of Monte Conero, which gave the name of the area. In 1987 there was established a nature park with 18 marked hiking trails and a number of beautiful sightseeing places. Romantic beaches and bays are covered with coarse sand or fine pebbles. Landscape with green mixed forests merging into pine groves and on the horizon, the peaks of the Apennines rise. The center of the area consists of the towns of Marcelli di Numana, Sirolo and Ancona providing all facilities for summer visitors. Delicious Italian specialties are offered by restaurants, fishing bastions, pizzerias, bars and, of course, ice cream stalls. Sports activities await you on the tennis courts, beach volleyball and soccer field or on horseback. Water sports centers with adventure activities for children and adults are located right on the beach. The picturesque promenades and stone alleys are interwoven with many cute souvenir and craft shops. There are many interesting historical places: Ancona, Loreto, Castelfidardo, Recanati, Potenza Picena, Offagna, Agugliano, Polverigi and Santa Maria Nuova.

Byt 200 metrů od centra s balkonem a soukromou garáží. 

Apartmán se skládá z obývacího pokoje s kuchyňským koutem, hlavní ložnice, dvou jednolůžkových ložnic, dvou koupelen, terasy a vlastní garáže. Nemovitost je idealní jako investice či na bydlení. 

Riviéra del Conero se táhne po východním pobřeží italské boty. Více než 150 kilometrů pláží protíná skalnatý výběžek Monte Conero, který dal jméno celé oblasti. V roce 1987 na něm byl ustanoven přírodní park s 18 značenými turistickými stezkami a celou řadou překrásných vyhlídkových míst. Romantické pláže a zátoky pokrývá hrubší písek nebo jemné oblázky. Krajina se zelená smíšenými lesy přecházejícími v piniové háje a na obzoru se zdvihají vrcholky Apenin. Centrum oblasti tvoří městečka Marcelli di Numana, Sirolo a Ancona poskytující veškeré zázemí letním návštěvníkům. Vynikající italské speciality nabízejí restaurace, rybářské bašty, pizzerie, bary a samozřejmě stánky se zmrzlinou. Sportovní vyžití na vás čeká na tenisových kurtech, beach volejbalovém a fotbalovém hřišti či při jízdě na koni. Přímo na pláži sídlí centra vodních sportů s dobrodružnými aktivitami pro děti i dospělé. Malebné promenády a kamenné uličky jsou protkány množstvím roztomilých obchůdků se suvenýry a řemeslnými výrobky. V okolí je řada zajímavých historických míst: památkami protkaná Ancona, poutní místo Loreto, Castelfidardo, Recanati, Potenza Picena, Offagna, Agugliano, Polverigi či Santa Maria Nuova.

To buy one property in Italy click/Chcete-li vědět, jak probíhá koupě nemovitosti v Itálii, podívejte se zde.


Share/Sdílej nemovitost

Share